Kézilabda: bosszantó gödöllői vereség Füzesabonyban

2023-10-15 19:49:06

NB II. C-csoport, 5. forduló:
Füzesabonyi SC – Gödöllői KC 25
-24 (13-16)

Vitán felül állt az összecsapás előtt, hogy a gödöllői együttesnek ponto(ka)t szükséges szerezni ahhoz, hogy megszilárdítsa pozícióját a legjobb négy között a csoportban. Az eddig meccsek eredménye alapján erre mutatkozott esély Bartos Gábor csapata számára.

A fordulatokban igencsak gazdag találkozó igazolta, hogy nagyon közel áll a két csapat tudása és felkészültsége egymáshoz. A mérkőzés eleje a hazai gárda számára volt sikeresebb (3-0), ám 10-10-nél egál lett az állás. Ezt követően – főként az első félidőben 9 gólig (összesen 11 gólig) jutott 18 éves Pauló Márk eredményességének köszönhetően – a gödöllői alakulat magához ragadta a vezetést, amit a szünetig háromgólosra hizlalt.
A 38. percig nem sokan gondolták volna, hogy 20-17-es előnye birtokában megtorpant Bartos Gábor különítménye. Pedig ez történt: a gödöllői srácok az 52. percig nem tudtak gólt szerezni, miközben kaptak ötöt (22-20). A GSK igazi drámája azonban csak ezután jött. Három másodperccel a meccs vége előtt 24-24 állt az eredményjelzőn, ám a házigazdák ezzel nem elégedtek meg, és utolsó másodperces találattal maguknál tartották a három bajnoki pontot.

A Gödöllői KC férficsapata 4 ponttal, 122-136-os gólkülönbséggel a tabella 5. helyén áll az NB II. C jelű csoportjában.
Következik: Gödöllői KC – Szinvaparti KSE Miskolc október 29., vasárnap 18 óra, Hajós iskola tornacsarnoka.

U20 (II. osztály Keleti-csoport
): Tisza Volán SC – Gödöllői KC 27-36 (13-15)
A GKC – Bartos Gábor által trenírozott – juniorcsapata 12 ponttal, 203-156-os gólkülönbséggel az 1. pozíciót tudhatja a magáénak a csoport tabelláján.

U18 (II. osztály Keleti-csoport):
Tisza Volán SC – Gödöllői KC 36-24 (21-13)
A gödöllői egyesület Mácsár Gyula szakmai irányításával készülő, döntően 15 éves(!) tehetséges fiatalokból álló ifjúsági formációja 4 ponttal, 156-188-as gólkülönbséggel a csoport 7. helyezettje.